İç Kabin Tercih Etmeniz İçin 5 Geçerli Sebep

Bir çok cruise sever balkonlu kabinde seyahat etmenin çok daha keyifli olduğunda hemfikirdir. Fakat iç kabinde seyahat etmenin de bazı avantajları mevcut. Özellikle bolca vakti olup yılda 1, 2 hatta daha fazla sayıda gemi turuna çıkmak isteyen cruise severler için iç kabin tercihi ekonomik anlamda öne çıkıyor.

Ekonomik tatil olanağı

İç kabin ile balkonlu kabin arasında gemiden gemiye, turdan tura değişmek kaydı ile kişi başı ortalama, 250€ – 300€ arasında  fiyat farkı bulunur. Gemi içerisinde diğer tüm kabinler ile aynı yemekleri yiyebilir, aynı havuz ve jakuziye girebilir, aynı barlarda aynı canlı müzikleri dinleyebilir, aynı şov ve eğlenceleri izleyebilir ve çok daha az bir ücret ödeyebilirsiniz. Özetle iç kabin almanız size gemi içerisindeki aktivitelerde herhangi bir dezavantaj sağlamaz. İstisnai olarak bazı gemi firmalarında suite ve spa üyelikleri olan yolculara öncelikler ve olanaklar sağlasada bu gemide alabileceğiniz hizmetin %3’ü oranında bir alanı kapsamaktadır. Örnek vermek gerekirse Costa Cruise’un Samsara kategorisi ya da MSC’nin yacht club kategorisi gibi. Bu kategori kabin alan yolculara özel güneşlenme alanı ve restoran mevcuttur.

Gemi turu sayınızı arttırabilirsiniz

Özellikle sonbahar, kış, ilkbahar dönemlerinde ekonomik gemi turu alternatiflerini değerlendiren seyahat severler 7 gecelik 1 adet gemi turunda balkonlu kabine verecekleri para ile 2 adet tura çıkabilirler. Özellikle kış dönemlerinde akdeniz programlarında iç kabin fiyatları kişi başı 300€ dolaylarına inmektedir. Ücretsiz Kabin Upgrade Alma Yolları başlıklı yazımızda da anlattığımız gibi aynı gemi şirketi ile tekrar tekrar seyahat etmeniz durumunda alacağınız iç kabinin turunuzdan önce upgrade olma ihtimalini de arttırmış oluyorsunuz.

Gemideki aktivitelerden daha çok yararlanın

İç kabin 4 duvardan oluşan bir kutudur, uyumak, üzerinizi değiştirmek ve banyo & tuvalet ihtiyaçlarınız için dizayn edilmiştir Manzarası yoktur. Bu durum sizi gemideki diğer aktivitelerin olduğu alanlara  sürükleyecektir. Belki de kağıt üzerinde okuduğunuzda hiç ilginizi çekmeyen ve izlemeye gitmeyeceğiniz bir dans gösterisi ya da canlı müzik performansını izleyebilirsiniz. İç kabin almanız sizi gemi aktiviteleri ile daha yakın hale getirecektir ki gemide ücretsiz olarak katılabileceğiniz, izleyebileceğiniz bir çok aktivite mevcuttur.

Karanlık bir ortamda deliksiz bir uyku çekin

İç kabinlerde herhangi bir pencere, cam, balkon olmaması sebebi ile siz ışıkları kapattıktan sonra içerisi tamamen karanlık olacaktır. Özellikle denizde seyir günlerinden önce gemide geç saate kadar süren eğlencenin ardından sabah kabininize ışık girmeden uzun soluklu, güzel bir uyku çekebilirsiniz. Özellikle Norveç Fiyordları destinasyonunda havanın kararma saati sabaha karşı 04:30 – 05:00 sularını bulmakta. Işık ile uyumakta zorlanan yolcular için oldukça elverişli olacaktır iç kabinler.

Hala muhteşem manzaraları izleme şansınız var

Sabah uyandığınızda sadece asansöre kadar gidip bir kaç güverte yukarı çıkmanız halinde balkonlu kabinde konaklayanların izlediği manzarayı çok daha geniş bir açıdan izleme şansına sahipsiniz. Tabii ki odanızdan direkt olarak balkona çıkmak kadar konforlu olmayacaktır fakat çok zor ve yorucu bir işlemde değildir. Açık büfe kahvaltının olduğu güverteye çıkıp güzel bir kahve alıp manzaranızın tadını çıkarabilirsiniz.

Gemi turlarında kabinini sadece uyumak ve kıyafet değiştirmek için kullananlardansanız iç kabin kesinlikle size uygun bir alternatif olacaktır. Kaldı ki programlar çok renkli; Sabah uyan, kahvaltı et, kahvaltı sonrası geminin yanaştığı şehri gezmeye çık, gemi kalkışından 1 saat önce gemiye giriş yap, üzerini değiştirip duş al, akşam yemeğine git, yemekten sonra tiyatro salonunda sergilenecek gösteriyi izle. Bu saydıklarım sabah 08: akşam 23:30 saatleri arasındaki zamanınızı dolduran aktiviteler, daha gemideki canlı müzikler, kumarhane, alışveriş mağzalarını hiç hesaba katmadık bile.

Çok para vereceğinize, çok tatile çıkın!

Sosyal Medya

Beğendiysen paylaş!