Silver Whisper Gemisi ile 2018 Dünya Turu

Muhteşem bir gemi ile Dünya’yı keşfetmeyi kim istemez ki? Silversea geçtiğimiz günlerde 2018 Dünya Turu rotasının tanıtımını yaptı. 121 gün sürecek ve 8 farklı rotanın birleşmesi ile oluşan bu yolculukta 21 ülkede 60 liman gezilecek. Los Angeles’ten kalkacak olan gemi varış noktası Roma’ya gelene kadar muhteşem doğa, vahşi yaşam, tarihi ve kültürel şehirler ve bir çok farklı gezi konseptini tek bir turda birleştiriyor.

Böyle bir dünya turunun en güzel yanı ise tek tek gitmek istediğinizde her birinde 20-25 saat 2-3 aktarmalı uçuşlarla ve yüksek uçak maliyetleri ile gitmek zorunda kalacağınız bir çok bölgeye yorulmadan muhteşem bir konfor ile gitmeniz.

Henüz okumadıysanız 6* Silversea konseptini daha yakından tanıyabileceğiniz ilgili başlığımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

06 Ocak 2018 yılında başlayacak olan program 8 farklı etap ile 22 Mayıs 2018 tarihinde son bulacak. 

 

Etap 1 | 06 – 22 Ocak 2018 | Los Angeles – Papeete

Los Angeles – Honolulu – Lahaina – Hilo – Moorea – Papeete

Los Angeles, Kaliforniya’dan kalkan gemi ilk olarak 6 gün denizde seyir yaptıktan sonra Hawaii Adalarına ulaşıyor. Her bir Hawaii Adasında dolu dolu bir tam gün geçirdikten sonra Rotasını Pasifik Okyanusunun ortasında yer alan, tropik bir cennet olan Fransız Polonezyasına çeviriyor. Fransız Polonezyasında geçirilen 3 günün ardından turun 2. etapı başlıyor.

 

Etap 2 |22 Ocak – 04 Şubat 2018 | Papeete – Auckland

Papeete – Bora Bora – Raiatea – Aitutaki – Nuku’alofa – Bay Of Island – Auckland

Papeete’den Dünya’nın en güzel lagunlarına ev sahipliği yapan Bora Bora’ya geçiyor gemi. Güney Pasifik’in ihtişamlı adalarından Aitutaki ve Nuku’alofa’da geçirilen vakitten sonra Yeni Zelanda’nın turistik bölgelerini keşfetmek için Bay of Island’a doğru seyir başlıyor. 2. Rotanın son durağı Auckland!

 

Etap 3 | 04 – 20 Şubat 2018 | Auckland – Sidney

Auckland – Tauranga – Napier – Wellington – Picton – Akaroa – Dunedin – Dusky Sound Seyri – Milford Sound Seyri – Dovenport – Melbourne – Sydney

Turun 3. etapında belki de Yeni Zelanda’yı en detaylı gezen rotalardan birine sahip olacaksınız. Daha sonra Tazmanya ve Avustralya’da 3. etap sonlanacak. Bu seyir esnasında Dusky Sound fiyordunda seyir yapma fırsatınızda olacak. Melbourn’de durmadan önce Philip Adasındaki vahşi yaşam ile yüzleşmeniz gerekecek ve son olarak Sidney’de 3. etap son bulacak.

 

Etap 4 | 20 Şubat – 05 Mart 2018 | Sidney – Bali

Sidney – Brisbane – Airlei Beach – Tovnsville – Cairns – Darwin – Bali

Sidney’den başlayan gezinin 4. etapı Avustralya’nın kuzey doğu sahillerine doğru devam ediyor. Whitesunday Adası, Tonsville, Cairns gibi limanlarda Avustralyalı yerliler ile tanışacak, teknolojiden uzak yaşamlarını ve kültürlerini gözlemleyebileceksiniz. Baliye varmadan önce Darwin’in tropik ağ geçişlerinde muhteşem manzaralara şahit olup 4. etapın sonunda ise Asya’nın cenneti Bali’de çok farklı bir kültürün içerisinde kendinize yer bulacaksınız.

 

Etap 5 | 05 – 20 Mart 2018 | Bali – Hong Kong

Bali – Probolinggo – Semarang – Muara – Kota Kinabalu – Coron – Romblon Island – Manila – Hong Kong

Bölgenin manevi başkentlerinden biri olan Probolinggo’ya gitmeden önce Bali’nin en büyük limanlarından biri olan Benoa’da Endonezya kültürünü tanıma fırsatınız olacak. Jak Tapınakları, Mauara kenti ve Romblon Adalarının büyüleyici atmosferini bu etapta yaşama fırsatınız olacak. Daha sonra Doğu’nun Sedefi olarak ün salmış, Filipinlerin başkenti Manila’ya doğru seyir halinde olacaksınız. 5. etap Asya’nın en canlı kentlerinden biri olan Hong Kong’da son bulacak.

 

Etap 6 | 20 Mart – 04 Nisan 2018 | Hong Kong – Singapur

Hong Kong – Ha Long Bay – Da Nang – Ho Chi Minh City – Bangkong – Singapur

6. etap esnasında Hong Kong’dan Singapur’a seyir halindeyken Dünya’nın en görkemli koylarından biri olan Ha Long Bay’ı keşfedeceksiniz. Zümrüt yeşili sularda yükselen kireç taşı sutunları seyir esnasında görme fırsatınız olacak. Bangkong’tan Singapura geçmeden önce Vietnam’ın ünlü liman kenti Ho Chi Minh City’yi görme fırsatınız da olacak.

 

Etap 7 | 04-19 Nisan 2018 | Singapur – Muscat

Singapur – Kuala Lumpur (Port Klang) – Penang – Phuket – Sabang – Colombo – Cochin – Mumbai – Muscat

Dünya turunun 7. etapında Singapur’dan Kuala Lumpur’un Port Klang limanına gidiyorsunuz. Kuala Lumpur’un renkli pazarlarında muhteşem bir kültür ile tanşıacaksınız. Daha sonra egozitik adaları ile Phuket ve Sabang limanlarında 1 er günlük vaktiniz olacak. Sri Lanka’da Colombo, Hindistan’da ise Cochin ve Mumbai limanlarını keşfettikten sonra çok farklı bir kültürün içerisinde Mucat’ta adım atacaksınız. 1 hafta içerisinde Taylan, Hindistan ve Umman gibi birbirinden çok farklı 3 kültürü tanıma fırsatınız olacak.

 

Etap 8 | 19 Nisan – 08 Mayıs | Muscat – Roma

Muscat – Salalah – Safaga – Akabe – Süveyş Kanalı Geçişi – Rodos – Santorini – Siracusa – Sorrento – Roma

Dünya turunu Roma’da sonlandırmadan önce Ortadoğu’nun Salalah ve Safaga gibi keyifli limanlarına uğruyorsunuz. Ürdün’de Akabe’de geçirdiğiniz sürenin ardından Süveyş Kanalını geçerek tanıdık sularda yüzüyor gemi ve Ege denizinde Sanrotini ve Rodos adalarında 1 er gün geçirme fırsatınız olacak. Siracusa ve Sorrento limanlarından sonra Roma’nın Civitavecchia limanında turunuz sona eriyor.

 

En düşük kategoride bulunan dış kabinlerde kişi başı tur bedeli 55.000$

http://www.silversea.com/destinations/world-cruise/world-cruise-2018/

 

 

Destinasyon Görselleri

  • Amalfi,Italya
    Amalfi,Italya

 

Silver Whisper

  • Medallion Suite

Sosyal Medya

Beğendiysen paylaş!