Uzak Durmanız Gereken Cruise Kabinleri

Kabin seçiminde göz önünde bulundurmanız gerekenler yazımızı okuduğunuzu ve kabin kategorinize karar verdiğinizi varsayıyoruz. Seçmiş olduğunuz kategorideki kabinin gemideki konumunu belirlerken nelere dikkat etmelisiniz? Başka bir deyiş ile numaramızı seçerken geminin hangi bölümlerinden uzak durmalıyız?

costa-magica-lido-deck

Havuzun bulunduğu güvertenin alt katı

Havuzun bulunduğu güvertede her sabah gemi personeli temizlik çalışması ve şezlongların yeniden düzenlenmesi işlemini yapmaktadır. Genel olarak gemilerde havuz sabah saat 08:00’da açıldığından dolayı bu işleme 06:00 sularında başlayan personel şezlonları çeker, düzenler ve gündüz yolcuların kullanımına hazırlar. Bu işlem sırasında alt güvertede bulunan kabinlere rahatsız edici derecede gürültü gelmektedir. Özellikle denizde seyir günlerinde sabah geç saatlere kadar uyumayı tercih eden cruise severler için kabin seçiminde uzak durulması gereken alanlardan biridir.

Tiyatronun bulunduğu güvertenin üst katı

Gemilerde bulunan kabinler ince duvarlardan oluşturulmuştur. Ufak tefek gürültü ve sesleri tabii ki odanıza kadar getirmez fakat tiyatronun üzerinde bulunan kabinler için durum biraz farklı. Gemide gösterilerin sergilendiği tiyatro sahnesinde oldukça kaliteli ses sistemleri ve ekipmanlar kullanılmaktadır ve yüksek desibelde sese maruz kalabilirsiniz. Tiyatronun hemen üzerinde bulunan kabinler gösterideki şarkıları rahatça dinleyebilirler. Bu sebeple kabininde sessiz, sakin oturmayı severn biriyseniz kabininizin bulunduğu bölgenin tiyatronun hemen üst katında olmamasına dikkat etmenizi öneririm.

Bağlantılı kabinler

Ara kapı ile birbirine bağlantılı kabinler özellikle 5-6 kişilik aileler için oldukça idealdir fakat aileniz ile tek bir kabinde konaklıyorsanız uzak durmanızı önereceğim kabinler listesine alabilirsiniz. Kabinler arasında duvarlardan bile orta ölçekli sesler net bir şekilde duyulurken iki kabinin arasında bulunan bir kapıdan tüm konuşmalarınız ya da yan kabindeki konuşmalar sizin kabininizin içerisinde yapılıyormuşçasına net bir şekilde duyacaksınızdır. Üstelik bu bağlantılı kabinleri bırakın geniş aileler halinde seyahat eden ya da ikiden fazla çocuğa sahip cruise severler kullansın.

Asansöre çok yakın konumdaki kabinler

Herhangi bir yürüme zorluğunuz yok ise asansöre çok yakın konumda kabin seçmemeye özen gösterin. Özellikle Avrupa ve Amerika’lı yolcuların çok sayıda olduğu gemilerde geç saatlere kadar süren eğlencenin ardından kabinlerine giden yolcular eğlencenin ve alkolün etkisi ile kabininizin önünden oldukça gürültülü geçişler yapabilirler.

Sosyal Medya

Beğendiysen paylaş!